Spelschema

Hösten 2018

 

Vecka 34

  • Lördagen den 25 augusti spelas Min bästis Isa på Backa bibliotek kl 12
  • Söndagen den 26 augusti spelas Min bästis Isa på Leksaksbiblioteket kl 13

Vecka 35

  • Tisdagen den 28 augusti spelas Barbro badar på Stångby bibliotek kl 9.30 och 10.30
  • Torsdagen den 30 augusti spelas Snigelsång och spindelspår på familjecentralen Capio kl 10
  • Fredagen den 31 augusti spelas sagodrömmar på Staffanstorps bibliotek kl 9.30
  • Lördagen den 1 september spelas Babyspace på Simrishamn bibliotek kl 11

Vecka 36

  • Måndagen den 3 september spelas Barbro badar på Angereds bibliotek kl 9
  • Måndagen den 3 september spelas Bara en liten pingisklubb på Hindås bibliotek kl 17
  • Tisdagen den 4 september spelas Aaooii på Uddevalla stadsbibliotek kl 14
  • Onsdagen den 5 september spelas Sagodrömmar i Eksjösalen kl 9.30 och 10.30
  • Torsdagen den 6 september spelas Snigelsång och spindelspår på Karlskrona stadsbibliotek kl 9.30 och 10.45
  • Fredagen den 7 september spelas Hej trottoar! på Alstermo bibliotek kl 10
  • Fredagen den 7 september spelas Sagodetektiven Isadora och kattmysteriet på Lenhovda bibliotek kl 14
  • Lördagen den 8 september spelas Sagodetektiven Isadora och kattmysteriet på Högsby bibliotek kl 11

Vecka 37

  • Måndagen den 10 september spelas Min bästis Isa på Flyinge bibliotek kl 10
  • Månaden den 10 september spelas Aaooii på Barnens scen kl 13
  • Tisdagen den 11 september spelas Snigelsång och spindelspår på Familjecentralen Fröhuset kl 10
  • Onsdagen den 12 september spelas Hej trottoar! på Husie biblioteket kl 10
  • Onsdagen den 12 september spelas Babyspace på Barnens Scen kl 13
  • Torsdagen den 13 september spelas Sagodetektiven Isadora och kattmysteriet på Harlösa bibliotek kl 10
  • Fredagen den 14 september spelas på Bellevuegårdens bibliotek kl 10
  • Lördagen den 15 september spelas Snigelsång och spindelspår på Staffanstorps bibliotek kl 13.30
  • Söndagen den 16 september spelas Aaooii på Barnens Scen kl 10
  • Söndagen den 16 september spelas Babyspace på Barnens Scen kl 11

Vecka 38

  • Måndagen den 17 september spelas på Vetlanda bibliotek kl
  • Tisdagen den 18 september spelas Babyspace på Ronneby bibliotek kl 9.30
  • Onsdagen den 19 september spelas Min bästis Isa på Råslätt bibliotek kl 9.30 och 10.30
  • Torsdagen den 20 september spelas Babyspace på Hovantorp bibliotek kl 9.30
  • Torsdagen den 20 september spelas Babyspace på Lessebo bibliotek kl 11
  • Fredagen den 21 september spelas Aaooii på Torsås bibliotek kl 9.30
  • Fredagen den 21 september spelas Hej trottoar! på Nybro bibliotek kl 15
  • Lördagen den 22 september spelas Babyspace på Lokstallarna Karlshamn kl 11
  • Lördagen den 22 september spelas Barbro badar på Lokstallarna Karlshamn kl 14
  • Söndagen den 23 september spelas Sagodetektiven Isadora och kattmysteriet på Kalmar bibliotek kl 11
  • Söndagen den 23 september spelas Sagodetektiven Isadora och kattmysteriet iKalmarhems kvarterslokal Bergkristallen, Arrheniusgatan 24. kl 14

Vecka 39

  • Måndagen den 24 september spelas Aaooii på Masten 2 kl 10
  • Måndagen den 24 september spelas Snigelsång och spindelspår på Förslövs församlingshem kl 13.30
  • Tisdagen den 25 september spelas Sagodrömmar på Norra Fäladens bibliotek kl 9.30 och 10.30
  • Onsdagen den 26 september spelas Babyspace på Kirsebergs bibliotek kl 10
  • Onsdagen den 26 september spelas Space på Hjärups bibliotek kl 15
  • Torsdagen den 27 september spelas Hej trottoar! på Lindängen bibliotek kl 9
  • Fredagen den 28 september spelas Sagodetektiven Isadora och kattmysteriet på Värnamo bibliotek kl 10

Vecka 40

  • Måndagen den 1 oktober spelas Babyspace på Hörby bibliotek kl 10
  • Tisdagen den 2 oktober spelas Aaooii på Dalby bibliotek kl 9.30
  • Onsdagen den 3 oktober spelas snigelsång och spindelspår på Lagans bibliotek kl 10
  • Torsdagen den 4 oktober spelas Snigelsång och spindelspår på Ryssby bibliotek kl
  • Torsdagen den 4 oktober spelas Snigelsång och spindelspår på Lidhults bibliotek kl
  • Fredagen den 5 oktober spelas Hej trottoar! på Kungälv bibliotek kl 10.30
  • Lördagen den 6 oktober spelas Hej trottoar! på Lunds stadsbibliotek kl 14
  • Söndagen den 7 oktober spelas Bara en liten pingisklubb på Barnens Scen kl 10 och 11

Vecka 41

  • Måndagen den 8 oktober spelas Bara en liten pingisklubb på Masten kl 10
  • Tisdagen den 9 oktober spelas Hej trottoar! på Barnens hus öppna förskola kl 10.30
  • Onsdagen den 10 oktober anordnas teaterlek på Kirsebergs bibliotek 2-4 år kl 10
  • Torsdagen den 11 oktober spelas Babyspace på Hjärups bibliotek kl 9.30
  • Fredagen den 12 oktober spelas Hej trottoar på Svedala bibliotek kl 9.30
  • Lördagen den 13 oktober spelas Babyspace på Sölvesborgs bibliotek kl 13
  • Söndagen den 14 oktober spelas Snigelsång och spindelspår kl 10.30 på Angereds bibliotek projekt bokstart
  • Söndagen den 14 oktober spelas Hej trottoar! på Göteborgs stadsbibliotek kl 14

Vecka 42

  • Måndagen den 15 oktober spelas Bara en liten pingisklubb på Angered bibliotek kl 9
  • Tisdagen den 16 oktober spelas Sagodetektiven Isadora och kattmysteriet på Kärra bibliotek kl 9.30
  • Tisdagen den 16 oktober spelas Babyspace på Henån bibliotek kl 13
  • Onsdagen den 17 oktober spelas Subworld på Eksjö stadsbibliotek kl 10
  • Onsdagen den 17 oktober spelas Min bästis Isa på Hultsfreds bibliotek kl 17
  • Torsdagen den 18 oktober spelas Babyspace på Lidköping bibliotek kl 10 och 10.45
  • Fredagen den 19 oktober spelas Barbro badar på Backa bibliotek kl 10.30
  • Lördagen den 20 oktober spelas Subworld på Ronneby bibliotek kl 10

Vecka 43

  • Hela veckan i Eda kommun

Vecka 44

  • Måndagen den 29 oktober spelas Min bästis Isa på Ingelstads bibliotek kl 10
  • Måndagen den 29 oktober spelas Min bästis Isa på Hovshaga bibliotek kl 14
  • Tisdagen den 30 oktober spelas Min bästis Isa på Braås bibliotek kl 10
  • Tisdagen den 30 oktober spelas Min bästis Isa på Gemla bibliotek kl 14
  • Onsdagen den 31 oktober spelas Min bästis Isa på Tallgårdens bibliotek kl 10
  • Onsdagen den 31 oktober spelas Min bästis Isa på Rottne bibliotek kl 13
  • Torsdagen den 1 november spelas Min bästis Isa på Teleborgs bibliotek kl 10
  • Torsdagen den 1 november spelas Min bästis Isa på Lammhults bibliotek kl 14
  • Fredagen den 2 november spelas Hej trottoar! på Tingsryds bibliotek kl 10
  • Fredagen den 2 november spelas Hej trottoar! på Färjestadens bibliotek kl 14

Vecka 45

  • Måndagen den 5 november spelas Snigelsång och spindelspår på  Öppna förskolan Kompassen kl:9.30 och 10.20
  • Tisdagen den 6 november spelas Snigelsång och spindelspår på öppna förskolan Alfahusen kl 10
  • Onsdagen den 7 november spelas Snigelsång och spindelspår på öppna förskolan Oliven kl 10
  • Torsdagen den 8 november spelas Snigelsång och spindelspår på öppna förskolan Högaborg kl 10
  • Fredagen den 9 november spelas Sagodrömmar på Åstorps bibliotek kl 10
  • Lördagen den 10 november spelas Aaooii på Landskrona bibliotek kl 14

Vecka 46

  • Måndagen den 12 november spelas Snigelsång och spindelspår på Iduns förskola kl 9.30
  • Tisdagen den 13 november spelas Aaooii på Ljungskile bibliotek kl 11
  • Tisdagen den 13 november spelas Snigelsång och spindelspår på Uddevalla stadsbibliotek kl 14
  • Onsdagen den 14 november spelas Snigelsång och spindelspår på Grimslövs bibliotek kl 10
  • Onsdagen den 14 november spelas Snigelsång och spindelspår på Lönashult bibliotek kl 14
  • Torsdagen den 15 november spelas Snigelsång och spindelspår på Moheda bibliotek kl 9
  • Torsdagen den 15 november spelas Babyspace på Moheda bibliotek kl 11
  • Fredagen den 16 november spelas Snigelsång och spindelspår på Vislanda bibliotek kl 9
  • Fredagen den 16 november spelas Babyspace på Vislanda bibliotek kl 11
  • Fredagen den 16 november spelas Snigelsång och spindelspår på Alvesta bibliotek kl 14.30
  • Lördagen den 17 november spelas Babyspace på Alvesta bibliotek kl 10
  • Söndagen den 18 november spelas Sagodrömmar på Klippans bibliotek kl 14

Veckan 47

  • Måndagen den 19 november spelas Aaooii på Borås stadsbibliotek kl 10,11 och 13
  • Tisdagen den 20 november spelas Babyspace på öppna förskolan i Herrljunga kl 10 och 11
  • Onsdagen den 21 november spelas Önskebrunnen på Kirsebergs bibliotek kl 10
  • Torsdagen den 22 november spelas Önskebrunnen på Lindängen bibliotek kl 9
  • Fredagen den 23 november spelas Barbro badar på Backa bibliotek kl 10.30
  • Lördagen den 24 november spelas Önskebrunnen på Skövde bibliotek kl 13

Vecka 48

  • Måndagen den 26 november spelas i Jönköping
  • Tisdagen den 27 november spelas i Jönköping
  • Onsdagen den 28 november spelas Aaooii på Habo bibliotek kl 10
  • Torsdagen den 29 november spelas Subworld på Karlskrona bibliotek 9.30 och 10.45
  • Torsdagen den 29 november spelas Subworld på Lyckeby bibliotek kl 13.30
  • Fredagen den 30 november spelas Önskebrunnen på Marieholm bibliotek kl 9.30
  • Fredagen den 30 november spelas Önskebrunnen på Nybro bibliotek kl 15
  • Lördagen den 1 december spelas Önskebrunnen på Bjuv bibliotek kl 11
  • Söndagen den 2 december spelas Önskebrunnen på Göteborgs stadsbibliotek kl 14

Vecka 49

  • Månaden den 3 december spelas Önskebrunnen på Angereds bibliotek kl 9
  • Tisdagen den 4 december spelas Aaooii på Torslanda bibliotek kl 10 och 11
  • Onsdagen den 5 december spelas Önskebrunnen på Husie bibliotek kl 10
  • Torsdagen den 6 december spelas Barbro badar på Biskopsgårdens kl 9.30 och 10.30
  • Fredagen den 7 december spelas Barbro badar på Trulsegårdens bibliotek kl 9.30 och 10.30
  • Lördagen den 8 december spelas Vinterhäxans ägg på Lindome bibliotek kl 11
  • Lördagen den 8 december spelas Vinterhäxans ägg på Kållereds bibliotek kl 14
  • Söndagen den 9 december spelas Önskebrunnen på Barnens scen kl 10 och 11

Vecka 50

  • Månaden den 10 december spelas Önskebrunnen på Vendelsbo förskola kl 10
  • Måndagen den 10 december spelas Önskebrunnen på Höör bibliotek kl 16
  • Tisdagen den 11 december spelas Önskebrunnen på Bunkeflostrands bibliotek kl 10
  • Onsdagen den 12 december spelas Klågerups bibliotek kl 9.30
  • Fredagen den 14 december spelas Önskebrunnen på Backa bibliotek kl 10.30
  • Lördagen den 15 december spelas Önskebrunnen på Majornas bibliotek kl 12

Vecka 51

  • Måndagen den 17 december spelas Önskebrunnen på Masten 2 kl 10
  • Tisdagen den 18 december spelas Subworld på Veberöd bibliotek kl 10.15
  • Onsdagen den 19 december spelas Önskebrunnen på Barnens hus öppna förskola kl 10.30