Spelschema
Våren 2024
Vecka 2
- Lördagen den 13 januari spelas Fötter och rötter på Lerbergets bibliotek kl 13
Vecka 3
- Måndag den 15 januari skapande skola Framtidskompassen Västra Ingelstads skola kl 8.15-11
- Tisdagen den 16 januari skapande skola Framtidskompassen Vellinge kl 8.15-11
- Onsdagen den 17 januari skapande skola Henriksdalsskolan kl 8.15-11
- Torsdagen den 18 januari skapande skola Herrestorp skola kl 8.15-11
- Fredag den 19 januari skapande skola Håslevs bya skola kl 8.15-10
- Söndagen den 21 januari spelas Tummelisa på Klippans bibliotek kl 14
Vecka 4
- Måndagen den 22 januari Skapande skola Hököpinge skola kl 8.15-11
- Tisdagen den 23 januari skapande skola Ljungenskolan kl 8.15-11
- Onsdagen den 24 januari skapande skola Ljungenskolan anpassad kl 8.15-10
- Torsdagen den 25 januari skapande skola SF Montessori skola kl 8.15-10
- Fredagen den 26 januari skapande skola Sandeplan skola kl 8.15-11
- Lördagen den 27 januari spelas 1,2,3 på Munkedal bibliotek kl 11
Vecka 5
- Måndagen den 29 januari skapande skola Skanörs skola kl 8.15-11
- Tisdagen den 30 januari skapande skola Stora hammar skola kl 8.15-11
- Onsdagen den 31 januari skapande skola Södervångsskolan kl 8.15-11
- Torsdagen den 1 februari skapande skola Tångvalla skolan kl 8.15-11
- Fredagen den 2 februari skapande skola Ängdala skola kl 8.15-11
- Lördagen den 3 februari spelas Tummelisa på Vikens bibliotek kl 11
- Söndagen den 4 februari spelas Tummelisa på Göteborgs stadsbibliotek kl 14
Vecka 6
- Måndagen den 5 februari skapande skola Munkhätteskolan
- Tisdagen den 6 februari skapande skola Munkhätteskolan
- Onsdagen den 7 februari skapande skola Munkhätteskolan
- Torsdagen den 8 februari spelas Kalas Alfons Åberg på Regnbågens förskola kl 10
- Fredagen den 9 februari spelas Jag går upp på Sjöbo bibliotek kl 10.15
- Lördagen den 10 februari spelas Aaooii på Uddevalla stadsbibliotek kl 11
- Lördagen den 10 februari spelas 1,2,3 på Uddevalla stadsbibliotek kl 13
- Söndagen den 11 februari spelas Tummelisa i Drevets lokal kl 12 med hjälp av kulturell allemansrätt Malmö stads kulturstöd.
Vecka 7
- Måndagen den 12 februari spelas Tummelisa på Stehags bibliotek kl 10
- Tisdagen den 13 februari spelas Fötter och rötter på Staffanstorps bibliotek kl 9.30 och 10.15
- Onsdagen den 14 februari spelas Fötter och rötter på Staffanstorps bibliotek kl 9.30 och 10.15
- Torsdagen den 15 februari spelas 1,2,3 på Landskrona bibliotek kl 10
- Fredagen den 16 februari spelas Äppel päppel på Trelleborg bibliotek kl 10
- Lördagen den 17 februari spelas Tummelisa på Åstorps bibliotek kl 11
Vecka 8
- Måndagen den 19 februari spelas Tummelisa på Teaterbiografen i Svenljunga kl.08.45, 9.45 och 10.45
- Tisdagen den 20 februari spelas Tummelisa på
- Kl.8.30 Mjöbäck
- kl 9.30 Överlida
- Kl.10.30 Östra Frölunda
- Kl. 11.30 Mårdaklev
- Onsdagen den 21 februari spelas Tummelisa på
- Kl.9 Hillared
- Kl.10.15 Sexdrega
- Onsdagen den 21 februari spelas Aaooii på öppna förskolan i Svenljunga kommun kl 11.15
- Torsdagen den 22 februari spelas Äppel päppel på Knäreds bibliotek kl 10
- Lördagen den 24 februari spelas 1,2,3 på Kållered bibliotek kl 10.30
- Lördagen den 24 februari spelas 1,2,3 på Lindome bibliotek 14.30
Vecka 9
- Måndagen den 26 februari spelas 12,3 på Kvisstofta förskola 9.15 och 10
- tisdagen den 27 februari spelas Ro,ro på Nässjö bibliotek kl 10
- Onsdagen den 28 februari spelas Aaooii på Vetlanda bibliotek kl 11
- Onsdagen den 28 februari spelas 1,2,3 på Vetlanda bibliotek kl 13
- Torsdagen den 29 februari spelas Äppel päppel på Familjecentralen Värnhem kl 10.30
- Fredagen den 1 mars spelas 1,2,3 på Hålsjöns förskola kl 9.15
- Fredagen den 1 mars spelas Fötter och rötter på Hålsjöns förskola kl 9.50
- Fredagen den 1 mars spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Hålsjöns förskola kl 10.30
- Lördagen den 2 mars spelas Barbro badar på Kristianstads stadsbibliotek kl 10.30
- Lördagen den 2 mars spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Kristianstads stadsbibliotek kl 13
Vecka 10
- Måndagen den 4 mars spelas Ro,ro på Teatercentrums stjärnkalaset södra kl 10, är du arrangör anmäl dig här: https://www.teatercentrum.se/stjarnkalasetsodra/ Bokningen öppnar 5 februari.
- Tisdagen den 5 mars spelas Äppel päppel på Ronneby bibliotek kl 10.30
- Onsdagen den 6 mars spelas Jag går upp på Ljungbyhed bibliotek kl 9.30 och 10.30
- Torsdagen den 7 mars spelas 1,2,3 på Rörsjöns förskola kl 9.30 och 10.15
- Fredagen den 8 mars spelas Äppel päppel på Bjärred bibliotek kl 9.30
- Fredagen den 8 mars anordnas Sagostuga på Masten 2 kl 15
- Lördagen den 9 mars spelas Tummelisa på Helsingborg stadsbibliotek kl 14
Vecka 11
- Måndagen den 11 mars spelas Tummelisa på Hjällbo bibliotek kl 10
- Tisdagen den 12 mars spelas Aaooii på Familjecentrum Prisman kl 10
- Onsdagen den 13 mars spelas Aaooii på biblioteket i Folkparken kl 10
- Torsdagen den 14 mars spelas Aaooii på Dalaberg bibliotek kl 10.30
- Fredagen den 15 mars spelas 1,2,3 på Kronans kulturhus kl 10
- Fredagen den 15 mars spelas Ro,ro på Hjällbo bibliotek kl 13
- Lördagen den 16 mars spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Kinna bibliotek kl 11
Vecka 12
- Måndagen den 18 mars spelas Aaooii på Torsås öppna förskola kl 10
- Tisdagen den 19 mars spelas Tummelisa på Hjärups bibliotek kl 9.30
- onsdagen den 20 mars spelas Jag går upp kl 10
- Torsdagen den 21 mars spelas Jag går upp på Östra Ljungby bibliotek kl 9.30 och 10.30
- Fredagen den 22 mars spelas Ro, ro på Malmö stadsbibliotek kl 10.30
- lördagen den 23 mars spelas Pino och paketet på Helsingborgs stadsbibliotek kl 14
Vecka 13
- Måndagen den 25 mars anordnas Sagostuga på Trelleborgs bibliotek kl 15
- Tisdagen den 26 mars spelas 1,2,3 på Österängens bibliotek kl 10
- Tisdagen den 26 mars spelas Äppel päppel på Gränna bibliotek kl 14
- Onsdagen den 27 mars spelas Äppel päppel på Norrahammar bibliotek kl 9
- Onsdagen den 27 mars spelas Äppel päppel på Huskvarna bibliotek kl 14
- Torsdagen den 28 mars spelas Pino och paketet på Lindängen bibliotek kl 9.30
Vecka 14
- Tisdagen den 2 april spelas Tummelisa på Mullsjö bibliotek kl 10
- Onsdagen den 3 april spelas Aaooii på Lilla Edets bibliotek kl 10.30
- Onsdagen den 3 april spelas på Degergårdsteatern, Lerum kl 16
- Torsdagen den 4 april anordnas Sagostuga på Surte bibliotek kl
- Torsdagen den 4 april anordnas Sagostuga på Ale bibliotek kl
- Fredagen den 5 april anordnas Sagostuga på Älvängen bibliotek kl
- Fredagen den 5 april anordnas Sagostuga på Nol bibliotek kl
- Lördagen den 6 april spelas Aaooii på Ljungbyholm bibliotek kl 10
Vecka 15
- Måndagen den 8 april spelas Fötter och rötter på Barsebäcks monterssori förskola kl 10
- Tisdagen den 9 april spelas Tummelisa på Vendelsbo förskola kl 9.30
- Onsdagen den 10 april spelas Aaooii på Förslövs bibliotek kl 10
- Torsdagen den 11 april spelas Aaooii på Staffanstorps bibliotek kl 9.30
- Fredagen den 12 april spelas 1,2,3 på Trelleborgs bibliotek kl 10
- Lördagen den 13 april spelas Aaooii på Öckerö bibliotek kl 11.30
- Lördagen den 13 april spelas Tummelisa på Öckerö bibliotek kl 13.30
Vecka 16
- Måndagen den 15 april spelas Äppel päppel på Lomma bibliotek kl 9.30
- Tisdagen den 16 april spelas Jag går upp på på Klippans bibliotek kl 9.30
- Tisdagen den 16 april spelas Ro,ro på Klippans bibliotek kl 10.30
- Onsdagen den 17 april spelas Ro,ro på Kulturpaltån i Gislaved kl 10.30
- Torsdagen den 18 april spelas Aaooii på Hjärups bibliotek kl 9.30
- Fredagen den 19 april spelas Tummelisa på Marieholm bibliotek kl 10
- Fredagen den 19 april spelas Tummelisa på Nybro bibliotek kl 15
- Lördagen den 20 april spelas Fötter och rötter på Malmö stadsbibliotek kl 11
Vecka 17
- Måndagen den 22 april spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Tidan bibliotek kl 10
- Måndagen den 22 april spelas Aaooii på Vänersborg bibliotek kl 13.30
- Tisdagen den 23 april spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Skultorp bibliotek kl 10
- Onsdagen den 24 april spelas Äppel päppel på Ljungskile bibliotek kl 11
- Torsdagen den 25 april spelas Aaooii på Borås Stadsbibliotek kl 10, 11 och 13
- fredagen den 26 april spelas Aaooii på öppna förskolan i Bollebygd kl 10
- Fredag den 26 april spelas Tummelisa på Hindås bibliotek kl 15
- Lördagen den 27 april spelas Aaooii på Rampen kl 11
- Lördagen den 27 april spelas 1,2,3 på Rampen kl 13
- Söndagen den 28 april spelas Berättelsen om den mystiska skogen i Däldernas kapell kl 15
Vecka 18
- Måndagen den 29 april spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Andersberg bibliotek kl 9.30 och 10.30
- Torsdagen den 2 maj spelas Äppel päppel på Karlskrona bibliotek kl 10.15
- Fredagen den 3 maj spelas Tummelisa
- Fredagen den 3 maj anordnas Sagostugan på
- Lördagen den 4 maj spelas Tummelisa på Tranemo bibliotek kl 13.30
Vecka 19
- Måndagen den 6 maj skapande skola Värner Rydén skola
- tisdagen den 7 maj spelas på Ellstorps förskola kl
- Tisdagen den 8 maj spelas på Rönnens förskola kl
Vecka 20
- Måndagen den 13 maj skapande skola Värner Rydén skola
- Tisdagen den 14 maj skapande skola Värner Rydén skola
- Onsdagen den 15 maj spelas Ro,ro på Klågerup bibliotek kl 9.30
- Torsdagen den 16 maj spelas på Olofströms bibliotek kl 10
- Fredagen den 17 maj spelas Ro,ro på Malmö stadsbibliotek kl 10
- Fredagen den 17 maj spelas Pino och paketet på Nybro bibliotek kl 15
Vecka 21
- Tisdagen den 21 maj spelas Pino och paketet på Moheda bibliotek kl 10
- Onsdagen den 22 maj spelas Pino och paketet på Alvesta bibliotek kl 10
- Onsdagen den 22 maj spelas Tummelisa på Lönashult bibliotek kl 14
- Torsdagen den 23 maj spelas Pino och paketet på Grimslöv bibliotek kl 10
- Torsdagen den 23 maj spelas Pino och paketet på Vislanda bibliotek kl 14
- Fredagen den 24 maj spelas Tummelisa på Bokbussen i Alvesta kl 10
Vecka 22
- Tisdagen den 28 maj spelas på Svalöv bibliotek kl
- Onsdagen den 29 maj spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Fyllinge bibliotek kl 9.30 och 10.30
- Torsdagen den 30 maj spelas Berättelsen om den mystiska skogen på Getinge/Harplinge bibliotek kl 9.30 och 10.30
- Fredagen den 31 maj spelas Ro,ro på Masten 2 kl 10
Vecka 23
- Tisdagen den 4 juni spelas Pino och paketet på Munkedals bibliotek kl 9.30 och 10.30